Sopot a Warszawa – różnice w cenach przeprowadzki i w cenie wynajmu mieszkania

Przeprowadzając się do Warszawy z Sopotu miałem okazję porównać ile kosztują ceny przeprowadzki w tych miastach i ile kosztuje najem mieszkania. Różnice są i to czasami bardzo duże. Tendencja jest jednak jedna i to bardzo wyraźna: ceny usług firm przeprowadzkowych oraz ceny najmu mieszkań są znacznie wyższe w przypadku Warszawy.

W Sopocie jest taniej, ale nie oznacza to oczywiście, że Sopot to bardzo tanie miasto, bo tak też nie jest. Warszawa charakteryzuje się wyższymi cenami, nawet o trzydzieści procent wyższymi niż w Sopocie. Przede wszystkim dużo wyższe ceny zauważyłem w przypadku usług firm przeprowadzkowych. Atrakcyjne są ceny w Sopocie, natomiast w Warszawie są sporo wyższe. Natomiast różnice są także w zakresie usług w tych firmach.

Firmy przeprowadzkowe z Warszawy najczęściej zajmują się przeprowadzkami tylko na obszarze miasta lub w niewielkiej odległości od niego. Natomiast zasięg firm przeprowadzkowych z terenu Sopotu jest znacznie wyższy i sięga dużo dalej niż Sopot czy nawet całe Trójmiasto. Jednakże w każdym przypadku to i w Warszawie i w Sopocie można negocjować ceny i zakres usług, co jest bardzo korzystne dla klientów.

Dlatego pod względem usług firmy z Warszawy i firmy przeprowadzkowe z Sopotu prezentują bardzo podobny zakres. Podczas wyboru firmy przeprowadzkowej stanąłem przez to przed dużym dylematem. Jeśli chodzi o wynajem mieszkania to ceny w Warszawie są dużo wyższe aniżeli jest to w Sopocie, w końcu Warszawa to znacznie większe miasto, o innej strukturze.

Write a Comment