Przeprowadziłem się do Warszawy – ile zapłaciłem za całość?

Przeprowadzka to trudny moment w życiu, ale przy odpowiednim zorganizowaniu wszystkiego, nie odczujemy jej tak bardzo. W ostatnich czasie przeprowadziłem się z Sopotu do Warszawy. Od początku chodziło mi po głowie, aby skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej.

Od znajomych słyszałem, że to najlepszy sposób i nie ma się co zastanawiać. Nie żałuję! Tak mogę dziś powiedzieć. Zamówiłem kierowcę z ciężarówką i dwóch tragarzy. Jak na moje potrzeby, wystarczyło. Mieszkanie nie było duże, nie było w nim aż tak dużo przedmiotów. Pracownicy firmy przeprowadzkowej pomogli mi w spakowaniu i zabezpieczeniu wszystkich rzeczy, wielokrotnie sprawdzali pudła, czy wszystko gra i czy nic nie rozsypie się podczas znoszenia i wnoszenia rzeczy do nowego mieszkania.

Po przyjeździe do Warszawy wnieśliśmy wszystkie pudła i rozpakowaliśmy. Panowie pomogli mi jeszcze w ustawieniu mebli i wielu czynnościach związanych z ogarnięciem się w nowym miejscu. W sumie moja przeprowadzka zajęła ok. 10 godzin. Za całość zapłaciłem firmie ok. 1500 zł. Początkowo wynikało, że będzie to więcej, ale otrzymałem rabat. W umowie pomiędzy mną z firmą przeprowadzkową zawarliśmy punkt, że firma zajmie się wynajmowaniem mojego starego mieszkania w Sopocie.

Świetna sprawa. Mieszkania na razie nie sprzedaje, postanowiłem go wynajmować przyjezdnym, turystom albo studentom. Te wszystkie formalności będzie za mnie wykonywać firma od przeprowadzek. Gdyby nie przeprowadzka, nie wiedziałbym w ogóle, że jest taka możliwość. Dziś firmy przeprowadzkowe są wszechstronne, zajmują się nie tylko przewiezieniem naszego dobytku, ale i pomogą w obsłudze wynajmu.

Write a Comment